برای مطالعه

وبسایت ها و کتاب هایی که در مسیر کارآفرینی و استارتاپ به شما کمک میکنند(بخش سوم -مهم)

در این نوشته یک وبسایت معتبر آموزش ویدیویی فوق العاده معرفی میکنم که میتواند برای کسانی که در مسیر کارآفرینی و استارتاپ هستند کمک خیلی ارزشمندی بکند، محتویات آموزشی این وبسایت توسط شرکت های معتبری مانند گوگل، آی بی ام، فیسبوک، آمازون، مرسدس بنز، مک لارن و … تهیه میشود.
در این وبسایت دوره ای به نام “کارآفرین تکنولوژی” وجود دارد که شامل پنج درس مرتبط میباشد و هر پنج درس این دوره توسط شرکت گوگل تهیه شده است، با قاطعیت میگویم اگر با کیفیت خوبی درس های این دوره (بعلاوه یک دوره دیگر که در پاراگراف بعدی)را مطالعه کنید و درک کنید، میتوانید در مسیر کارآفرینی و استارتاپ قدم های محکمی بردارید زیرا که پشتوانه آموزشی محکمی دارید.
با توجه به اینکه صفحه مربوط به “کارآفرین تکنولوژی” در وبسایت یوداسیتی حذف شده، لینک تک تک دوره ها رو در همینجا قرار میدم

The Tech Entrepreneur offering will consist of the following courses:

  • Product Design: Learn Google’s Design Sprint methodology, Ideation & Validation, UI/UX design and gathering the right metrics.
  • Prototyping: Experiment with rapid-low and high-fidelity prototyping on mobile and the web using online tools.
  • Monetization: Learn how to monetize your app and how to set up an effective payment funnel.
  • App Marketing: Understand your market, analyze competition, position your product, prepare for launch, acquire customers and learn growth hacks.
  • How to get your startup started: Find out whether you really need venture capital funding, evaluate build vs. buy, and learn simple ways to monitor and maintain your startup business effectively.
دوره آموزش ویدیویی “کارآفرین تکنولوژی” که توسط شرکت گوگل تهیه شده است

همچنین در این وبسایت، یک دوره آموزش ویدیویی خیلی ارزشمندی  به نام”چگونه یک استارتاپ بسازید، با رویکرد استارتاپ ناب” وجود دارد که توسط معلم و کارآفرین نازنین، استیو بلنک – نویسنده کتاب “راهنمای کارآفرینان” که در این نوشته خدمت شما معرفی کردم- ارائه میشود، حتما میدانید که متدولوژی استارتاپ ناب توسط اریک ریس معرفی شده است که از شاگردان استیو بلنک میباشد. محتویات این دوره، بیشتر مطالبی که در کتاب “راهنمای کارآفرینان” نوشته شده است را پوشش میدهد.

استیو بلنک، نویسنده کتاب راهنمای کارآفرینان، با جمله معروفش که میگه: از مجل کار خود خارج شوید