برای مطالعه

مقدمه ای بر گوگل آنالیتیکس – ۱- چرا گوگل آنالیتیکس؟

به دوره گوگل آنالیتیکس برای مبتدیان خوش آمدید. در این دوره شما را با درک اساسی از گوگل آنالیتیکس برای مبتدیان آشنا خواهیم کرد
ما به شما نحوه ایجاد و اجرای یک حساب کاربری، تنظیم نمایش و فیلترها، خواندن گزارش های اولیه، تنظیم داشبورد، انجام تجزیه و تحلیل های اساسی و تنظیم اهداف و پیگیری کمپین را نشان خواهیم داد.
تعریف تجزیه و تحلیل دیجیتال
برای شروع ، بیایید با تعریف “تجزیه و تحلیل دیجیتال” و اینکه چرا مهم است ، شروع کنیم.
مردم معمولاً کالاها را بصورت مرحله ای خریداری می کنند.
در بازاریابی مفهوم قیف خرید را داریم. مراحل مختلفی در قیف وجود دارد که تعامل با مشتری را توصیف می کند. قیف خرید اصلی مراحل زیر را شامل می شود:

اکتساب(Acquisition): شامل ایجاد آگاهی و کسب علاقه کاربر است
رفتار(Behavior ): زمانی است که کاربران با مشاغل شما درگیر می شوند
تبدیل(Conversion ): وقتی کاربر تبدیل به مشتری می شود و با کسب و کار شما معامله می کند
در دنیای آفلاین ، اندازه گیری این روند دشوار است. اما در دنیای آنلاین ، ما می توانیم با استفاده از تجزیه و تحلیل دیجیتال ، جنبه های مختلف قیف را اندازه گیری کنیم. ما می توانیم پیگیری کنیم که چه رفتار آنلاین منجر به خرید شده است و از آن داده ها برای تصمیم گیری آگاهانه در مورد چگونگی دستیابی به مشتریان جدید و موجود استفاده می کنیم.
تجزیه و تحلیل دیجیتال در عمل
در مورد یک فروشگاه آنلاین مانند Google Merchandise Store فکر کنید. ممکن است هدف فروشگاه، فروش تی شرت های بیشتر باشد. با استفاده از تجزیه و تحلیل دیجیتال ، فروشگاه می تواند داده های کمپین های تبلیغاتی آنلاین خود را جمع آوری و تجزیه و تحلیل کند تا ببیند کدام یک از آنها موثرتر است و می تواند تلاش های بازاریابی را گسترش می دهد.
انواع مختلف کسب و کارها می توانند از تجزیه و تحلیل دیجیتال بهره مند شوند:
– ناشران(در اینجا کسب و کارها و وبسایت هایی که محتوا را با هدف جذب کاربر برای نمایش تبلیغات منتشر می کنند) می توانند از آن برای ایجاد یک مخاطب وفادار، بسیار مشتاق و همسویی بهتر تبلیغات درون سایت با علایق کاربران استفاده کنند.
– کسب و کارهای ایکامرس می توانند از تجزیه و تحلیل دیجیتال برای درک رفتار خرید آنلاین مشتریان استفاده کرده و محصولات و خدمات خود را به بازار بهتر عرضه کنند.
– سایت هایی که با هدف ایجاد سرنح فعالیت میکنند می توانند اطلاعات کاربر را برای تیم های فروش جمع کنند تا آنها بتوانند با سرنخ های بالقوه ارتباط برقرار کنند.